A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Filename: controllers/Home.php

Line Number: 409

Backtrace:

File: /home/murat123/public_html/application/controllers/Home.php
Line: 409
Function: _error_handler

File: /home/murat123/public_html/application/controllers/Home.php
Line: 146
Function: isRealPath

File: /home/murat123/public_html/index.php
Line: 256
Function: require_once

Kurumsal

Hakkımızda

Merve TÜRKMEN KAPLAN

27 Eylül 1982tarihinde doğmuştur. Karacasu/Aydın Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır. 2002’de Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup, 2005 yılında ruhsatını alarak avukatlık mesleğine adım atmıştır.Evli ve bir çocuk annesidir.

TÜRKMEN KAPLAN HUKUK BÜROSU, Avukat Merve TÜRKMEN KAPLAN tarafından 2005 yılında kurulmuş olup halen aktif olarak faaliyetine devam etmektedir.  Halen faaliyetine devam etmekte olan hukukofisinde ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Şirketler Hukuku, Aile Hukuku, Eşya Hukuku, İş Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında hizmet vermektedir. Bununla birlikte özellikle Tarım Hukuku alanında çalışmalar yapmış olup bu alanda basına verdiği demeçlerle tanınmaktadır.  Toprağın Korunması ve tarıma gereken değerin verilmesi, üreticilerin ve toprak maliklerinin uğradığı haksızlıkların giderilmesi için mesleğinin kendisine vermiş olduğu yetkileri kullanarak bu alanda bir çok makale yazmıştır.
Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanlarında “Savunmanın etkin bir şekilde kullanılmasının hukuk devletinin olmazsa olmaz koşullarından biri olduğu” bilinciyle  hareket ederek, müvekkillerini adil ve etkin bir şekilde savunarak adaletin tesisine katkıda bulunmayı kendisine şiar edinmiştir.Savunmanın ve savunma mesleğinin teminatının hukukla erdemin birleştiği sorumluluk bilincinin yansıması olarak kabul eden ve bu bilinçle çalışmalarını yürüten Merve TÜRKMEN KAPLAN; ötekileştirmeyen, aksine kucaklayan ve bireyleri topluma kazandırmakta kendisine rol biçmekten kaçınmayan bakış açısı sayesinde yargının üç sacayağından biri olarak görülen “savunma” ayağını aktif ve başarılı bir şekilde temsil etmektedir. 
Avukat Merve TÜRKMEN KAPLAN aynı zamanda Türkiye genelindeşubesi bulunan büyük ölçekli şirketlere ve Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşlarına da kurumsal olarak hukuki danışmanlık yapmaktadır.  Bilakis Sözleşmeler Hukuku alanında da çalışmalar yapan Merve TÜRKMEN KAPLAN, bir çok şirket ve ortaklıklar için sözleşmeler düzenlemiştir.
Alternatif Çözüm Yolları konusunda da çalışmalarını yürüten Merve TÜRKMEN KAPLAN aynı zamanda Ankara Barosuna bağlı aktif olarak “Arabuluculuk Faaliyeti” de yürütmektedir. Uyuşmazlıkların çözümü konusunda da aktif rol almaktan hiçbir zaman kaçınmamakta, hatta bazı dosyalarını yargıya intikal ettirmeden her iki tarafın da memnuniyetle ayrıldığı anlaşmalar ile sonuçlandırmaktadır. 
Avukat Merve TÜRKMEN KAPLAN bir anne ve avukat olarak “adalet ve hakkaniyet” duygusunu, toplumu iyileştirmek adına kullanmayı ve bu bağlamda kadınların toplum içerisindeki rolünü de son derece önemsemektedir. Toplumun iyileşebilmesi için, cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kalkması ve kadın-erkek fırsat eşitliğinin sağlanmasının mutlak bir zorunluluk olduğuna olan inancıyla,toplumun bu konudaki farkındalığını artırmak için çeşitli organizasyonlarda da olarak rol almaktadır.    Avukat Merve TÜRKMEN KAPLAN 2019 yılında MOOD DERGİSİ tarafından “Yılın Hukuk Kadını” ödülüne layık görülmüştür.    Kendisi bugün sahip olduğu başarılı konumu, toplumdaki rolü ile adaletin tesis etmesini gaye edinen evrensel“adalet ve hakkaniyet” ilkelerine olan bağlılığına, toplumun herkesimiyle iletişim kurabilen bir avukat olarak başarılı ve etkin iletişim kabiliyetine, empati yapabilmeye ve en önemlisi profesyonel bir çalışma disiplinine sahip olmaya bağlamaktadır.
03
Mart
Komşu gürültüsü ve klima hukuku

Komşu gürültüsü ve klima hukuku

APARTMANDA komşu gürültüsü büyük problem. Üst katınıza üçer çocuklu dört aile birlikte taşındıysa ve komşu gürültüsünden uyuyamaz hale geldiyseniz yasal…
03
Mart
Yeni Akit 6284 Türk hukukuna uygun değil

Yeni Akit 6284 Türk hukukuna uygun değil

Boşanmalarda eşlerin ölünceye kadar maaş ödemesine bile yol açabilen ‘süresiz nafaka’ konusunda Avukat Merve Türkmen Kaplan Akit’e önemli açıklamalarda bulundu.…
03
Mart
Hukuki Haber Türkiye'de Kadın Olmak

Hukuki Haber Türkiye'de Kadın Olmak

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, sadece kutlamak ve anmak için değil, kadın erkek eşitsizliği, kadına karşı gerek psikolojik ve gerek…
03
Mart
Yeni Akit 6284 Türk hukukuna uygun değil

Yeni Akit 6284 Türk hukukuna uygun değil

Boşanmalarda eşlerin ölünceye kadar maaş ödemesine bile yol açabilen ‘süresiz nafaka’ konusunda Avukat Merve Türkmen Kaplan Akit’e önemli açıklamalarda bulundu.…